loader gif

Idealny pomysł na prezent dla majsterkowicza ?

✔ Oceń ✎ Skomentuj ❤ Subskrybuj!

↓Rozwiń OPIS↓

Linki do produktów:
Długopis 3D: ift.tt/2U2yW86
Silikonowa mata ze wzorami: ift.tt/2FFulib
Filamenty: ift.tt/2U5lq3v

Prawdopodbnie każdy z nas posiada znajomego lub członka rodziny który jest w pewnym stopniu majsterkowiczem,
nagle zbliżają się jego urodziny i zastanawiacie się co możeciu mu sprezentować…
O ile ta osoba jeszcze nie posiada tego przedmiotu, spokojnie mogę polecić długopis drukujący tworzywo sztuczne.
Potocznie nazywany długopisem 3d, nie dokońca tak działa. Zapraszam do testu oraz oceny jednego z najtańszych 3d penów.
Ten egzemplasz pochodzi ze strony internotowej banggood.com oraz kosztował 17 dolarów, a w przeliczeniu na złotówki około 65zł wraz z przesyłką. Niestety dostawa trwa od 20 do 30 dni, więc warto pomyśleć o takim prezencie lub gadżecie dla siebie nieco wcześniej.
Moc urządzenia nie jest wyższa niż 24W jednak dokładne informacje nie zostały podane,
maksymalna temperatura pracy jest regulowana od 160 do 230 stopni którą możemy zmienić małą śrubką pod gumową zasłonką,
niestety nie wiemy ile ustawiamy więc wszystko odbywa się na tak zwanego czuja.
Mamy przycisk podajnika filamentu, oraz przycisk jego cofania. Po drugiej stronie będzie przesuwak do płynnej zmiany prędkości podajnika.
Średnica dyszy to 0.7mm, niestety nie jest wymienialna. Długopis jest zasilany napięciem 12V a dołączony do paczki egzamplarz ma szczytową moc 2 amperów. W pudełku znajdziemy obrazkową i pisemną instrukcję obsługi w języku angielskim.
W mojej paczce również dołączony był filament PLA o średnicy 1.75mm w 3 kolorach i nie wielkiej ilości. Dla ciekawskich filament PLA to Polilaktyd który jest biodegradalny i można nim drukować w temperaturach od 180 do 230 stopni.

Sama obsługa urządzenia jest banalnie prosta, podłączamy zasilacz i klikamy przycisk podajnika i następuje rozgrzewanie dyszy, potem do górnego otworu podajemy nasz filament i zabawa się zaczyna.

Pewnie wielu z was kojarzy długopis 3d z drukowaniem wieży eifla lub pokemonów, nie ma w tym nic złego, ponieważ to jest możliwe, ja jednak postarałem się zrobić coś bardziej użytecznego.
Otóż, w zestawie naszego 3d pena, nie było statywu, wpadłem na pomysł i zacząłem drukować z głowy. Bardzo przydatnym okazało się moje stare lustergo które było podstawą do druku. Również polecam używanie linijki lub szablonu aby wszystkie linie były równe. Istnieją specjalne silikonowe szablony odporne na temperaturę dzięki którym możemy robić poprawne kształty.
Łącznie płaskich elementów w powietrzu nie należy do przyjemnych i łatwych. Lepiej jest wydrukować je na płasko i potem dopiero łaczyć rozgrzaną dyszą lub dodawaniem filamentu.
Wracając do użytecznych przedmiotów, postanowiłem zrobić sobię podstawkę do telefonu i mojego magnetycznego kabla do ładowania. Nie było to proste bez planu działania. To również polecam, narysować na papierze wzór i działać według niego.
Ja improwizowałem na całego. Jednak udało się, telefon się trzyma, kabel nie spada, a dzięki pomocy małej przyssawki, statyw stoi nieruchomo. Nie trudnym okazało sie zrobienie niewidocznych ramek na zdjęcia, jednak nie udało mi się tego nagrać.
W internecie znajdziecie mnóstwo szablonów i projektów do zabawy. Nic tylko dokupywać różne kolory filamentów i bawić całymi dniami. Wymiana wkładu jest dziecinnie prosta, klikamy cofanie i wkładamy nowy, kolor zmieni się po wydrukowaniu kilku centymetrów starego koloru.
Jeśli chodzi o serwisowanie takiego sprzętu, nie musimy robić za wiele, ja praktycznie nie robię nic, nic się nie zatkało nic nie zacięło więc jest zadowolony.
Długopis ten nie posiada wyświetlacza lcd co nie ułatwia ustawiania, jednak za taką cenę, jego użyteczność jest naprawdę wysoka.
Dla osób lubiących projekty zrób to sam tzw. DIY oraz ludzi potrzebujących coś naprawić lub stworzyć za niewielkie pieniądzę ten produkt jest strzałem w dziesiatkę.

WARGEMSYYYY
ift.tt/2GDRtxv

———————————————-
🙌 gajowygamer.pl
———————————————-
Moje najpopularniejsze filmy:
PORADNIK OBS STUDIO: www.youtube.com/watch?v=MZTaiHh0PbI
ROZWAŁKA MONITORÓW NOOBÓW:

OBS NA SŁABY KOMPUTER:

TYPOWY GRACZ WARFACE:

WARFACE RECENZJA 2016:

GTA V ONLINE SZYBKI HAJS:

GTA V ONLINE PUBLICZNA SESJA SOLO:

———————————————-

Kupuj gry tanio i bezpiecznie polecam ten sklep:
💲ift.tt/2ekOTOu

Zapraszam na fanpage:
ift.tt/2ekObkm

#3dpen #3ddoodler #pomysłnaprezent